Böcek İlaçlama Nasıl Yapılır?

Evler başta olmak üzere yaşam alanlarının tamamında belirli sebeplerden dolayı böcekler ortaya çıkabilir. Bu böcekler insanları rahatsız eder ve türlerine göre insanları korkutur.

Bu sebeple ortamı istila eden böceklerin ortamdan uzaklaştırılması gerekir. Bunun için insanların böceklerden kurtulabilmek için destek alması gerekir. Kişiler yaşadıkları alanlarda bu hizmeti veren firmaları arayarak evlerinin ya da böcek bulunan yaşam alanlarının ilaçlanmasını isteyebilir. Bursa ilinde yaşayanlar için bursa ilaçlama firmaları hizmet verir.

Böcek İlaçlama Nasıl Yapılır?

Böcek ilaçlama ortamda bulunan böceklerin tür ve özelliklerine bağlı olarak değişik yöntemlerle yapılır. Çünkü her böceğe aynı ilacın etki etmesi mümkün olmaz. Böcek ilaçlama için uygulanabilecek üç yöntem vardır. Bunlar kokulu, kokusuz ve jel ilaçlama olarak adlandırılır. Kapalı böcek ilaçlamada ilaçlamanın yapılacağı alandan insanların ayrılması ve ilaçlama yapılan alanın bir süre kapalı tutulması gerekir.

İlaçlama sonrasında birkaç saat havalandırılan alan tekrar kullanılmaya başlanır. Jel ilaçlama kokusuz ilaçlamadır ve insanların mekandan ayrılmasına gerek kalmaz. Bu ilaçlama türü daha çok hamam böceği ve örümcek gibi böcekler için kullanılır. Kokusuz ilaçlama türünde de insanların evden uzaklaşmasına gerek kalmaz.

Akrep İlaçlama Nasıl Yapılır?

Ev ya da iş yeri gibi mekanlarda küçük ve genellikle zararı olmayan böceklerin ortaya çıkması dışında akrepler gibi büyük ve zararlı olan canlılarda ortaya çıkabilir. Bunun için insanların vakit kaybetmeden ilaçlama şirketine başvurması gerekir.

Çünkü evi istila eden akrepler her şeyin içine girebilir. Evde bulunan eşyalar aynı şekilde bırakılarak firmanın ilaçlama yapması beklenir. Akrep için etkili olan ilaçların kullanılmasıyla akreplerden kurtulunur. Mekanın akreplerden tamamen kurtulması için her köşe başına, dolap altları, gizli köşeler ve akla gelebilecek her yere ilaç sıkılır.

Akrepler için ilaçlama yapılırken ilacın zarar vermemesi için insanların evden çıkması gerekir. Daha sonra da ilaçlanan yer iyice havalandırılır.

WhatsApp İkon